Blog

Gdzie warto zainwestować w myjnię bezdotykową?

To istotne, gdzie nasza nowa inwestycja powstanie. Duże miasta wiążą się z konkurencją a małe miejscowości mogą nie zapewnić wystarczających obrotów. Kluczem jest dobrze oceniony rynek.

Małe miasteczka i wsie gminne to dobre miejsca na tego typu inwestycje. Dlaczego? Mniejsza konkurencja i częste sąsiedztwo wsi, na których nie trudno o zabrudzenia. Należy jednak sprawdzić, ile w danej miejscowości jest pojazdów i jaka część z nich jest potencjalnymi klientami. Preferencje ludności mają wiele do powiedzenia. Gęstość zaludnienia, sektor zatrudnienia i zasobność portfela konsumentów to główne punkty, które należy dokładnie przeanalizować. Więc co może mieć wpływ na zainteresowanie myjnią?

Na pewno ilość pojazdów w danym miejscu. Zobrazuje to potencjalną liczbę kierowców, którzy mogą skorzystać z naszej oferty. Również marki i rodzaje pojazdów wiele mogą powiedzieć o właścicielach i o tym jak dbają o swoje cztery kółka. Wielki wpływ na obroty naszej inwestycji ma miejsce. Schowana myjnia między blokowiskami, do której ciężko dotrzeć będzie trudniejsza w reklamie niż ta obok stacji benzynowej. Również lokalne wydarzenia można wykorzystać, np. dni targowe, obecność w pobliżu miejsc kulturalnych (kina, teatru, dyskotek), marketów, większych sklepów, kiedy pojazdów w miejscowości jest znacznie więcej.

Nie należy zapominać o konkurencji. Nawet jeśli w promieniu kilku kilometrów nie ma innego miejsca tego typu, to np. nie skuteczna chemia może zniechęcić na tyle, że odległość straci na znaczeniu.
Polityka cenowa to też jedna z opcji, która ma wielkie znaczenie. Trzeba zachować równowagę między jakością a ceną. Jednak spokojnie, w naszej ofercie mamy skuteczne produkty w atrakcyjnych cenach!
Mamy nadzieje, że wszystkie te uwagi nie zniechęcą, a wręcz przeciwnie, upewnią inwestorów o trafności swoich decyzji. Z naszej strony możemy obiecać, ze zrobimy wszystko, aby myjnia mogła wykorzystać wszystkie te okazje.